top of page

Kohanemise teekond

Eneseavastamise teekond

Elu laeva pardal

Théun Mares

IMG_2067.png
IMG_2108.png

Tõelise armastuse nurgakivi on intelligentne koostöö.

Armastades oma abikaasat, oma last, ülemust või papagoid pisimategi detailideni ei taga see ometi, et abikaasa jääks igavesti sinule pühendunuks, ega seda, et laps ei trotsiks su heasoovlikku juhendamist, ega seda, et ülemus sind järsku ei koondaks või et papagoi su kätt ei hammustaks, kui sa parasjagu proovid tema puuri puhastada. Enamiku inimeste arusaam sõnast “armastus” pole üldse seotud intelligentse koostööga. 

Tegelikult on nii sõna “armastus” kui ka kogu veider tunnete perekond, mida sellega tavaliselt seostatakse, nii ära leierdatud, et sellel pole enam õiget sisu! Pärast N-nda astmeni defineerimist pole see enam midagi muud kui arusaamatu põhjendus igasugustele pahedele ja eelarvamustele, mis moodustavad suurima osa inimeste pagasist - pagasist, mis on enamasti robustne ja sisult nii labane, et selles pole enam midagi väärtuslikku. Kuid veelgi hullem on see, et kogu selle pagasi riputavad inimesed oma kallimate kaela, ja häda neile, kes peaks isegi mõtlema sellise ebaõiglase ikke tagasilükkamisele! Ike pole armastus. Ike on ike, ükskõik kui palju me ka ei püüaks õigustada oma katseid teise olendi orjastamiseks.

Tsitaat raamatust, peatükk "Mis on tõeline armastus?"

White Background
Rein Lemberpuu.jpg

Rein Lemberpuu

Raamatu tõlkija
.Cocoonity looja

Iga teekond algab kuskilt ja minu jaoks algas uus lähenemine elu müsteeriumile just selles raamatus esitletud ideedest. Need on petlikult lihtsad, kuid praktikas hirmutavalt tõhusad. Olles sellel teel teist dekaadi, saan vaikselt aru, kui sügavale need põhimõtted meid viivad. Nii nagu keegi ei juurdle, et miks inimesed arvutavad kümnendsüsteemis, nii paistavad ka paljud elutõed enesestmõistetavad, aga Théuni poolt kirja pandud raamatutes näeme, et miski ei ole siin ilmas juhuslik, vaid meie müstiline maailm on hoolikalt disainitud.

Mariann_edited.jpg

Mariann Vahi

Kompanii klubi looja
.Cocoonity liige

Abikaasal on tekkinud armuke, lapsed ei kuula sõna, kaasliikleja sõidab tagant sisse.. Kui elu tundub lõputu võitlus, siis pole mõtet näpuga näidates süüdlast otsida. Meil on valik - võtta ohvri positsioon või astuda samm tagasi, et uuesti vaadata, kuhu elu meid suunab ja mis on see väärtus, mida olukord mulle kasvamiseks pakub. Kohanemise teekonda oma elus rakendades olen enda üha harvemini esineva ohvrimeelsuse üle naerda saanud.

Ranno Käomägi.png

Ranno Käomägi

Remato juht

Uue auto ostuga tuleb alati kaasa põhjalik kasutusjuhend, mille abil seda neljarattalist sõpra mõista ja temaga hästi läbi saada. Uute inimestega tutvumisel küll manuaali kaasa ei anta, aga kui tagataskus on Théuni raamatust “Kohanemise teekond” saadud tööriistad, toimivad suhted elukaaslase, kolleegi, naabri ning teiste kahejalgsetega suurepäraselt. Julgen väita, et selle raamatu printsiibid on minul aidanud märkimisväärselt õnnelikumaks ning paremaks inimeseks kasvada!

Kuidas võtta vastutus enda elu eest?

Milline on intelligentne koostöö mehe ja naise vahel?

Miks mõned mehed jäävad poisikesteks ja naised muutuvad nende emadeks?

Untitled design (1).png

33 €

White Background

Kas tunned, et sinu elust on midagi puudu?

Kohustusi, muretsemist, tülisid ja stressi on liiga palju?

Kas sul on ruumi iseendale?

Probleemid, millega me silmitsi seisame, võivad olla eluõppetundide vältimise tagajärg - elu on tasakaalust väljas, ent samal ajal me teame, mida tegema peaksime. Kuid kuidas oma tasakaalu tagasi saada? 

 

Sellel eneseavastamise teekonnal annab Théun Mares meile lihtsad tööriistad, mida praktiseerides on meil võimalik saada kontakti iseenda, maailma ja meie ümber olevate inimestega. Me saame teada, kuidas meie emotsioonid juhivad meid meie tõeliste soovideni, mis on tunne, mis on austus, kuidas teha intelligentset koostööd, millised erinevused on nais- ja meespolaarsusel ja palju muid fundamentaalseid põhitõdesid, mille oma igapäevaellu rakendades leiame ülesse sisemise rõõmu ja harmoonia.

Autorist

Theun Mares.png

Théun Marese moto: “Õpetaja, kes kõnnib templi varjus oma järgijate seas, ei jaga oma tarkusi, vaid oma usku ja armastust.”

Théun Mares oli Tolteekide traditsiooni nagal, kellel olid laialdased teadmised elust, inimeste käitumisest ja suhetest. Pärast ülikooli lõpetamist tegi Théun Mares edukat karjääri lavakunstis, hariduses ja ettevõtluses. Alates 1992. aastast pühendus ta oma ainulaadsete teadmiste levitamisele läbi õpetamise, raamatute kirjutamise ja kursuste korraldamise Inglismaal ja USA-s. Ta elas Lõuna-Aafrikas Kaplinnas. 

“Oma teadmiste teekonnal olen õppinud, et avatud süda ja kaasav hoiak kogu elu suhtes, on kaks ainsat tingimust, et rännata Vabaduse Teel.”  

 

Théuni raamatuid on tõlgitud hispaania, kreeka, vene ja bulgaaria keelde. Aastal 2022 avaldati tema esimene raamat eesti keeles.

Théun Mares suri 2011. aasta septembris.

White Background

Saatmine

Raamatut tellides saab valida Omiva pakiautomaati saatmise ja ise järeletulemise vahel. 

 

Ise saab raamatule järele tulla kokkulepitud ajal .Cocoonity kontorisse Tartus, Kompanii 2/Raekoja plats 16 aadressi esimesel korrusel. 

Informatsioon

Originaalpealkiri: The Journey of Adjustment: The Toltec Teachings © Théun Mares 1999, 2001

Kõvakaaneline

116 lehekülge

Eestikeelne

Ilmumisaasta: 2022

Väljaandja: .C Print

Autor: Théun Mares

Tõlkija: Rein Lemberpuu

Kujundaja: Peeter Paasmäe

Trükk: Printon

ISBN 978-9916-4-1358-6

hello@cocoonity.com

bottom of page